Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivity vhodné pro kavalíry

10. 6. 2012

Agility: Překonávání překážek na parkuru na povel psovoda - na čas a v předem určeném pořadí.

Tanec se psem: Provádění různorodých cviků a figur psa i psovoda do hudby. Je možné používat rekvizity. V soutěžích se hodnotí náročnost a estetický dojem.

Coursing: Běh za umělou návnadou v přirozeném terénu s překážkami.

Canisterapie: Způsob terapie s pomocí psa, který pozitivně působí na lidské zdraví (především psychické, ale používá se i při rehabilitacích). Pacienty bývají děti.

Flyball: Ve flyballu se utkávají dvě čtyřčlenná družstva na dvou stejných drahách. Na každé dráze jsou čtyři stejné skokové překážky a vrhací bedna zvaná flyball box, která odpaluje míček. Na povel psovoda, který však zůstává za startovní linií, vyběhne pes na dráhu, překoná čtyři skokové překážky a sám stlačí (tlapkami) přední desku flyball boxu, který tak vystřelí míček. Pes míček chytí a aportuje ho zpět přes překážky k psovodovi. V okamžiku, kdy jeden pes z družstva protne cílovou čáru, vybíhá další pes. Vítězí družstvo, které má jako první v cíli všechny čtyři psy (a míčky).

Dogtrekking: Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním outdoorovým sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu (alespoň 80 km). Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku. Existuje i etapová varianta.

Sportovní kynologie: Výcvik psa, který potom může složit pracovní zkoušky v různých disciplínách - pachová práce, poslušnost, obrana.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář